Trys sprendimai, kurie leis greičiau pradėti internetinę prekybą

Internetinė prekyba – perspektyvi sritis, kurioje savo jėgas išmėginti ryžtasi daugybė jaunų verslininkų. Vis dėlto ne viskas prekiaujant internetu yra taip paprasta, kaip gali pasirodyti iš pirmojo žvilgsnio. Dalinamės trimis puikiais patarimais, kurie leis greičiau pradėti prekiauti ir sumažins verslo pradžiai reikalingas išlaidas.

Elektroninės parduotuvės nuoma

Elektronines parduotuves nuomoja daugybė įmonių: nuo mažų kompanijų iki didelių korporacijų. Jų internetinė prekyba tokiu būdu vyksta tiesiog paprasčiau, o įmonės sumažinti elektroninės parduotuvės išlaikymui reikalingus kaštus. Visas išlaidas sudaro nuomos mokestis, kuris gali būti mokamas kas mėnesį, pusmetį ar metus – tai priklauso nuo pasirinkto tiekėjo. Svarbiausia, kad nebereikia rūpintis nei jokiomis papildomomis integracijomis, nei klaidų taisymais ar veikimo sutrikimais – už viską atsako tiekėjas.

Elektroninės parduotuvės nuoma dar naudinga ir todėl, kad gaunate universalų ir išbaigtą sprendimą, kurį galite modifikuoti pagal savo poreikius. Tai reiškia, kad nebereikės sukti galvos dėl paštomatų adresų ar mokėjimo būdų. Tačiau svarbiausia yra tai, kad internetinė prekyba su nuomojama parduotuve tikrai greičiau įsibėgės dėl integruoto SEO. Tokie sprendimai atskirai kainuoja brangiai ir reikalauja daugybės laiko bei pastangų.

Skaityti toliau: Trys sprendimai, kurie leis greičiau pradėti internetinę prekybą

Parkavimas Vilniaus oro uoste – kuo arčiau, tuo brangiau

Kiek kainuoja parkavimas Vilniaus oro uoste? Atlikome nepriklausomą kainų tyrimą ir norime pasidalinti savo įžvalgomis šiame straipsnyje. Kam viso to reikia? Priežastis labai paprasta. Nemažai keliautojų klausia, ar jiems apsimoka samdyti pavežėjus ar taksi, ar važiuoti iki oro uosto savo automobiliu ir jį ten palikti? Štai kokias išvadas aptikome.

Jei esi iš kito miesto – parkavimas Vilniaus oro uoste apsimoka!

Sakykime, esate iš Utenos, Kauno, Alytaus ar Panevėžio. Iki Vilniaus reikia važiuoti 100-150 kilometrų. Kuras į vieną pusę – apie 10 litrų, o tai yra beveik 20 eurų. Atgal – vėl tiek pat. Vien atvažiuoti automobiliu į Vilnių yra pakankamai brangu, bet tik tuo atveju, jei vykstate vienas. Jei važiuoja 4 asmenų šeima, tai pigiausias variantas. Vilniaus oro uoste parkavimas kainuoja priklausomai nuo dienų skaičiaus, kurias praleisite kelionėje.

Parkavimo kainų matematika

Parkavimas Vilniaus oro uoste yra gana komplikuotas reikalas. Viskas priklauso nuo parkavimo aikštelių, kurių čia yra bent kelios. Kuo parkavimo aikštelė arčiau laukimo salės, tuo kaina už parą joje yra aukštesnė. Jei parkavimo aikštelė nuo oro uosto nutolusi per 500 metrų, iki jos reikia keletą minučių paėjėti, kaina bus mažesnė. Jei parkavimo aikštelė patogioje vietoje šalia laukiamojo arba keleivių išvykimo salės, kaina didėja.

Skaityti toliau: Parkavimas Vilniaus oro uoste – kuo arčiau, tuo brangiau

Diskiniai skutikai ir kitos prikabinamos priemonės, lengvinančios žemės ūkio darbus

Šiuolaikinių technologijų pažanga akivaizdžiai pastebima ir žemės ūkio pasaulyje. Laikai, kuomet žemės ūkio darbams buvo naudojamas tik traktorius – jau praeityje. Tiesioginį, žmogaus rankų darbą keičia inovatyvios, našesnį ir gerokai greitesnį rezultatą suteikiančios priemonės. Kombainai ir traktoriai – neatsiejama, sėkmingo žemės ūkio darbo dalis. Tačiau, kokios papildomos priemonės naudojamos efektyvesniam rezultatui pasiekti? Kokia įranga galime pagerinti traktoriaus darbą, suteikti jam papildomų funkcijų?

Vienas didžiausių pagalbininkų žemės ūkyje – prie traktoriaus prikabinami diskiniai skutikai. Šių skutikų pagalba, sėkmingai nuskutamas ir sumaišomas dirvos paviršius. Diskiniai skutikai efektyviai susmulkina augalų likučius, sumaišo liekanas su dirvožemiu ir paruošia idealų sėklų guolį. Kitaip tariant, šie skutikai sukuria didelius kiekius tinkamos struktūros dirvožemio. Žinoma, skirtingi diskiniai skutikai pasižymi skirtingomis, stipriosiomis savybėmis. Tad nusprendus įsigyti šį nepamainomą ūkio pagalbininką, reikėtų pasikonsultuoti su šios srities profesionalais, įvertinti kiekvieno, diskinio skutiko privalumus ir trūkumus individuliai.

Ne mažiau populiarus, nei diskiniai skutikai, pagalbinis žemės ūkio įrankis – prikabinamos prie traktoriaus sėjamosios. Kokybiška, prikabinama sėjamoji privalo pasižymėti didelio darbinio greičio, našumo ir tikslumo savybėmis. Norint pasiekti maksimaliai gerą rezultatą, itin svarbu, jog sėjamoji atliktų savo funkciją dideliu greičiu ir itin tiksliai pasėtų sėklas. Labai svarbu, kad sėjamoji sugebėtų prisitaikyti prie laukų paviršiaus nelygumų. Svarbu, kad net esant netobuloms sąlygoms, sėjamoji sugebėtų užtikrinti tolygų sudygimą.

Skaityti toliau: Diskiniai skutikai ir kitos prikabinamos priemonės, lengvinančios žemės ūkio darbus

Gyvulių registravimas būtinas kiekvienam ūkininkui

Prieš du tris dešimtmečius smulkus ūkininkavimas buvo visiškai nekontroliuojamas. Kas norėjo tiek gyvūnų turėjo, elgėsi su jais, kaip tik norėjo. Kartą per keletą metų kiekvieną ūkį aplankydavo vietos veterinaras arba specialūs Žemės ūkio ministerijos darbuotojai su šūsnimi popierinių lapų, kurie užeidavo į tvartą ir surašydavo gyvulius. Taip buvo galima sužinoti, kad Jonas augina dvi karves, vieną jautį, trylika vištų, dvi žąsis, dvi kiaules ir šešiolika triušių. Bet tokius surašinėtojus ne visi įsileisdavo į tvartą arba pateikdavo ne itin tikslius duomenis. Pavyzdžiui, telyčia buvo užrašoma kaip veršelis, o vietoj 12 avių buvo galima užrašyti ir vienuolika. Gyvulių registravimas tada buvo popierinis, netikslus ir sunkiai suvaldomas. Jo paskirtis – bent apytiksliai žinoti, kiek Lietuvoje yra galvijų.

Bet atėjo liūdnos dienos smulkiems galvijų augintojams. Lietuva įstojo į Europos Sąjunga, kuri į žemės ūkį įnešė itin daug sumaišties ir naujų praktikų. Viena iš tokių buvo gyvulių registravimas elektroniniu būdu. Atrodo, to neįmanoma padaryti, bet pakako pakeisti keletą įstatymų ir viskas stojo į savo vėžes.

Dabar visi gyvuliai yra registruoti ir paženklinti. Tai reiškia, kad apie juos yra visa informacija nuolatos atnaujinamoje duomenų bazėje, kur aiškiai pasakyta, kiek gyvulių augina Jonas. Maža to, yra pateikta dar ir kita informacija – gyvulių amžius, veislė, paskirtis, priklausymas tam tikrai bandai. Be šios informacijos Jonas tiesiog nebegali gauti jokių kompensacijų už parduotus arba kritusius gyvulius. Tokia alternatyva niekam nenaudinga, todėl dabar suregistruoti visi gyvuliai. Taip, kaip kiekvienas žmogus turi savo asmens kodą ir yra žinomas Registrų centrui, Sodrai ar VMI, taip ir beveik kiekvienas gyvulys yra suregistruotas. Beveik kiekvienas, nes tokia registracija vištoms, triušiams ir kitiems smulkiems gyvūnams nėra privaloma. Galvijai tuo tarpu yra suregistruoti visi, įskaitant ir stumbrus, bizonus, alpakas, asilus, danielius, elnius ir kitus pusiau „egzotinius“ naminius gyvulius, kurie pas mus natūraliai nėra auginami.

Skaityti toliau: Gyvulių registravimas būtinas kiekvienam ūkininkui

Trimerio pjovimo valas, velenas, galingumas – į ką dar atkreipti dėmesį prieš perkant trimerį?

Jeigu turite nuosavą sklypą, tikriausiai jau žinote, kad jums reikia nuolat rūpintis vejos pjovimu, net, jeigu ten ir negyvenate. Tankiai apaugusi žolė ne tik gadina sklypo vaizdą, yra tikra erkių landynė, bet gali ir užtraukti jums baudą. Gyventojai, kurie nori tinkamai rūpintis savo veja, dažnai turi nusipirkę ne tik žoliapjovę, bet ir trimerį, kuriuo galima pjauti net ir gana gausiai apaugusius žemės plotus, kur vejapjovė yra bejėgė. Be to su ja galima pjauti tik žolę, tačiau trimerio vis tiek reikės, norint prieiti prie, pavyzdžiui, namo, sūpynių, pavėsinės ir kitų kraštų.

Tam, kad galėtumėte išsirinkti kokybišką trimerį, verta žinoti daugelį dalykų, pasitikėti garsiais prekiniais ženklais ir visada įsigyti tik kokybiškus trimerio priedus. Pasinaudokite šiais naudingais patarimais:

  • Trimeriai gali turėti tiek tiesų, tiek ir lenktą veleną. Trimeris su lenktu velenu labai gerai pjauna žolę aplink veją ir gėlynus. Tiesaus veleno trimeriai geriau susidoroja su aukštomis žolėmis. Su jais lengviau pasieksite apipjauti gyvatvores ir krūmus. Trumpai tariant, sudėtingesniems pjovimo darbams, geriau rinktis trimerį, kuris turi tiesų veleną.

  • Nepagailėkite ir investuokite į papildomas trimerio dalis, kurias reikės kartas nuo karto keisti. Viena jų – tai trimerio pjovimo valas. Liaudyje jis labai dažnai vis dar pavadinamas tiesiog „žilka“. Tai nedidelė gija, kuri montuojama į trimerio galvutę, kurios dėka galėsite greitai ir be vargo nupjauti žolynus. Trimerio pjovimo valas – pati svarbiausia šio prietaiso dalis. Trimerio pjovimo valas parduodamas įvairaus storio, pagal jūsų turimos žolės būklę. Itin sunkiems atvejams, rekomenduojama rinktis storesnį – 3 milimetrų valą.

  • Skaityti toliau: Trimerio pjovimo valas, velenas, galingumas – į ką dar atkreipti dėmesį prieš perkant trimerį?