Ko tikėtis dirbant Norvegijoje?

Kokia darbo kultūra Norvegijoje?

Darbas NorvegijojeNorvegijoje yra keli pagrindiniai verslo kultūros aspektai, kuriais ji skiriasi nuo daugelio kitų šalių. Vienas iš jų – hierarchinė įmonių organizacija. Piramidinė struktūra akivaizdžiai matoma darbo vietoje, kur aukštesnieji lygiai turi daugiau galios priimti sprendimus nei žemesnieji. Hierarchija taip pat akivaizdi atlyginimų srityje: didesni atlyginimai mokami atsakingesniems žmonėms. Kitas verslo kultūros aspektas – didelė pasitikėjimo svarba. Darbo aplinka suvokiama kaip žmonių bendradarbiavimo vieta, kurioje tikimasi, kad žmonės elgsis etiškai ir teisingai. Verslo įmonėse paprastai labai vertinamas sąžiningumas, principingumas ir skaidrumas. Šios vertybės taip pat atsispindi verslo bendravimo stiliuje, kuris yra tiesioginis, glaustas ir sąžiningas. Darbas Norvegijoje moterims ir vyrams.

Verslo aplinka Norvegijoje

Verslo aplinkai Norvegijoje būdingi aukšti mokesčiai, stipri gerovės sistema ir didelės pragyvenimo išlaidos. Tai nėra lengva vieta užsiimti verslu, tačiau verta tai daryti dėl visų siūlomų galimybių. Neseniai atliktame tyrime nustatyta, kad Norvegija yra geriausia šalis verslui Europoje. Ji turi atvirą ekonomiką, užima trečiąją vietą pasaulyje pagal verslo vykdymo paprastumą, o jos ekonomika yra stipri ir auganti.

Pragyvenimo išlaidos Norvegijoje

Pragyvenimo išlaidos Norvegijoje yra gana didelės. Vidutinė vieno miegamojo buto nuoma Osle yra apie 1 600 JAV dolerių per mėnesį, o trijų patiekalų pietūs dviem asmenims vidutinės klasės restorane kainuoja 100 JAV dolerių. Sutaupyti galite valgydami namuose ir važinėdami viešuoju transportu. Aukštą pragyvenimo lygį Norvegijoje atspindi ir dideli atlyginimai – vidutinis atlyginimas siekia 54 000 JAV dolerių per metus. Tačiau šis atlyginimas taip pat apmokestinamas labai dideliais mokesčiais.

Darbo Norvegijoje privalumai ir trūkumai

Norvegijos verslo kultūra grindžiama pasitikėjimu ir sąžiningumu, o tai galima laikyti privalumu. Tačiau prie to gali būti sunku prisitaikyti, jei esate kilęs iš labiau konkurencingos kultūros. Gali būti sudėtinga pritapti Norvegijos verslo aplinkoje, jei nesate pripratę prie hierarchinio ir konsensualistinio valdymo stiliaus. Darbo valandos Norvegijoje yra trumpesnės nei daugelyje kitų šalių. Įprasta darbo diena trunka aštuonias valandas, per savaitę yra dvi laisvos dienos, o standartinė darbo savaitė prasideda pirmadienį ir baigiasi penktadienį. Viršvalandžiai dirbami retai. Atostogos yra dosnios – 12-20 dienų per metus visą darbo dieną dirbantiems darbuotojams.

Kaip susirasti darbą Norvegijoje?

Geriausias būdas susirasti darbą Norvegijoje – susirasti darbo pasiūlymą ir tada kreiptis dėl leidimo gyventi šalyje. Priešingu atveju turėsite įrodyti, kad turite pakankamai pinigų pragyvenimui, kol ieškosite darbo. Tokiu atveju turėsite įrodyti, kad turite pakankamai pinigų pragyvenimui, kol ieškosite darbo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *