Diskiniai skutikai ir kitos prikabinamos priemonės, lengvinančios žemės ūkio darbus

Šiuolaikinių technologijų pažanga akivaizdžiai pastebima ir žemės ūkio pasaulyje. Laikai, kuomet žemės ūkio darbams buvo naudojamas tik traktorius – jau praeityje. Tiesioginį, žmogaus rankų darbą keičia inovatyvios, našesnį ir gerokai greitesnį rezultatą suteikiančios priemonės. Kombainai ir traktoriai – neatsiejama, sėkmingo žemės ūkio darbo dalis. Tačiau, kokios papildomos priemonės naudojamos efektyvesniam rezultatui pasiekti? Kokia įranga galime pagerinti traktoriaus darbą, suteikti jam papildomų funkcijų?

Vienas didžiausių pagalbininkų žemės ūkyje – prie traktoriaus prikabinami diskiniai skutikai. Šių skutikų pagalba, sėkmingai nuskutamas ir sumaišomas dirvos paviršius. Diskiniai skutikai efektyviai susmulkina augalų likučius, sumaišo liekanas su dirvožemiu ir paruošia idealų sėklų guolį. Kitaip tariant, šie skutikai sukuria didelius kiekius tinkamos struktūros dirvožemio. Žinoma, skirtingi diskiniai skutikai pasižymi skirtingomis, stipriosiomis savybėmis. Tad nusprendus įsigyti šį nepamainomą ūkio pagalbininką, reikėtų pasikonsultuoti su šios srities profesionalais, įvertinti kiekvieno, diskinio skutiko privalumus ir trūkumus individuliai.

Ne mažiau populiarus, nei diskiniai skutikai, pagalbinis žemės ūkio įrankis – prikabinamos prie traktoriaus sėjamosios. Kokybiška, prikabinama sėjamoji privalo pasižymėti didelio darbinio greičio, našumo ir tikslumo savybėmis. Norint pasiekti maksimaliai gerą rezultatą, itin svarbu, jog sėjamoji atliktų savo funkciją dideliu greičiu ir itin tiksliai pasėtų sėklas. Labai svarbu, kad sėjamoji sugebėtų prisitaikyti prie laukų paviršiaus nelygumų. Svarbu, kad net esant netobuloms sąlygoms, sėjamoji sugebėtų užtikrinti tolygų sudygimą.

Dar vienas labai svarbus, pažangios technologijos įrankis – prikabinamas purkštuvas. Šie purkštuvai užtikrina sistemingą purškimo procesą dideliems ūkiams. Jie pasitarnauja ne tik žemdirbystei, bet ir gyvulininkystei. Pažangūs prikabinami purkštuvai turi automatines praplovimo programas, itin dideles vandens talpas. Aukštesnės kokybės purkštuvai atlieka savo paskirtį net sudėtingose, kalvotose vietovėse. Renkantis prikabinamą purkštuvą labai svarbu atkreipti dėmesį į purškimo, nuo augalų atstumą. Kuo mažesnis purškimo atstumas – tuo mažesni, vėjo įtakoti, purškiamų preparatų nuostoliai. Taip pat didelis privalumas yra skirtingi purkštukų išdėstymo variantai. Tai labai patogus sprendimas, skirtingiems darbams. Norint išsaugoti nepriekaištingą, auginamų augalų būklę, reikėtų atkreipti dėmesį į purkštuvo apatinę dalį. Lygi purkštuvo apačia pasitarnauja augalų labui, jų nelaužo.

Prie traktoriaus prikabinamos priemonės – itin palengvina visus, žemės ūkio darbus. Šiuos įrankius kiekvienas renkasi, atsižvelgiant į individualius poreikius, finansines galimybes. Prikabinamų priemonių kainos labai skirtingos. Naujos, šiuolaikiškiausiomis funkcijomis pasižyminčios priemonės kainuoja brangiau, tačiau tinkamą rezultatą gali suteikti ir mažai naudota įranga. Naujas traktorius ir nauji traktoriaus priedai – tikrai brangus malonumas. Naujas, kokybiškas traktorius – suprantama, svarbi investicija rimties žemdirbiams. Tačiau siekiant sutaupyti galima įsigyti šiek tiek dėvėtas, prikabinamas prie traktoriaus priemones. Svarbu, jog įrenginiai būtų kruopščiai patikrinti, tinkamai prižiūrėti, ir tikrai tikėtina, jog savo kokybe, šiek tiek dėvėta įranga tikrai nenuvils, padės sutaupyti finansiškai, o galbūt net pranoks jūsų lūkesčius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *