Jūsų sėdėjimo padėtis paveiks sveikatą

Kai didžiulė dalis žmonijos tiek daug laiko kasdien praleidžia ant kėdės, dirbdama prie stalo ir kompiuterio, tai verčia galvoti apie savo gyvenimą kaip apie ne visai tinkamą savai sveikatai. Juk norėtųsi gyventi sveikiau, norėtųsi žinoti, kad tas sėdėjimas nepakenks sveikatai. Svarbi ir stuburo padėtis, ir apskritai nejudrumas. Tad kokią kėdę rinktis, kad nekenktų sveikatai? Ką dar daryti, gyvenant šiais sėdimais moderniais laikais, kad galėtume gerai jaustis?

Kėdė prie kompiuterio

KėdėsaNors gražūs minkšti foteliai mums galbūt atrodo nuostabūs sprendimai interjerui, tačiau renkantis kėdę pirmiausia reikia pagalvoti apie tai, kaip tai paveiks jūsų stuburo bei visos nugaros, kūno sveikatą. Tad tiems, kas iš tiesų dirba sėdimą darbą, reikėtų labai kruopščiai suderinti kėdės, stalo ir kompiuterio aukščio santykį. Visų pirma, geriausia sėdėti ne ant „boso“ kėdės su minkštu krėslu ir ratukais, o ant tiesios ir stabilios kėdės. Kuo kėdė stabilesnė, tuo geriau jūsų stuburui. Mat sėdint jums reikia kuo labiau išsitiesti. Keliai turi sudaryti 90 laipsnių kampą, tokį kampą turi sudaryti ir rankų sulenkimas. Tačiau kompiuteris turi būti akių lygyje. Vadinasi, vienintelė išeitis yra turėti ekraną, pakeltą aukščiau, o klaviatūra turėtų būti apačioje. Tai yra ergonomiškas sėdėjimas ir patogesnis būdas dirbti. Tokiu metu nenukentės jūsų stuburas, kaklas, pečių raumenys. Išlaikysite teisingą kūno padėtį.

Kad būtų dar geriau jūsų sveikatai, rekomenduojama turėti pakeliamą stalą, kuris kartais galėtų taip pasikelti, jog jūs lengvai galėtumėte dirbti prie jo atsistoję. Taip pat nevenkite tarp darbų padaryti pertraukėlių. Tik tos pertraukėlės turėtų būti ne sėdėjimas socialiniame tinkle, o pasivaikščiojimas, keletas fizinių pratimų. Vėliau senatvėje sau už tai padėkosite.

Aukšta baro kėdė virtuvėje

Kokios kėdės turėtų būti virtuvėje ar kitur, kur ne dirbate, o tik prisėdate? Iš tiesų, geriausia, kad jos tiesiog būtų pritaikytos prie stalo aukščio, ir tai būtų patogu. Sveika yra pastatyti kelias baro kėdes, kadangi jų neįprastas aukštis, tad paįvairinsite savo kūno padėtį. Be to, ant baro kėdės dažniausiai sėdima išsitiesus, o tai sveika stuburui.

Minkščiausia kėdė – tik retkarčiais

Galiausiai, reikia pripažinti, kad kai kurie sprendimai interjerui nepaprastai pagražins jūsų būsto išvaizdą. Tačiau net ir gražiausia kėdė nebūtinai bus sveikiausia jums. Tad nuostabiais minkštais baldais, kuriuose kūnas praranda savo sveiką padėtį, mėgaukitės retai, o ne sėdėkite ten visą dieną.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *