Internetinė prekyba – perspektyvi sritis, kurioje savo jėgas išmėginti ryžtasi daugybė jaunų verslininkų. Vis dėlto ne viskas prekiaujant internetu yra taip paprasta, kaip gali pasirodyti iš pirmojo žvilgsnio. Dalinamės trimis puikiais patarimais, kurie leis greičiau pradėti prekiauti ir sumažins verslo pradžiai reikalingas išlaidas.
Elektroninės parduotuvės nuoma
Elektronines parduotuves nuomoja daugybė įmonių: nuo mažų kompanijų iki didelių korporacijų. Jų internetinė prekyba tokiu būdu vyksta tiesiog paprasčiau, o įmonės sumažinti elektroninės parduotuvės išlaikymui reikalingus kaštus. Visas išlaidas sudaro nuomos mokestis, kuris gali būti mokamas kas mėnesį, pusmetį ar metus – tai priklauso nuo pasirinkto tiekėjo. Svarbiausia, kad nebereikia rūpintis nei jokiomis papildomomis integracijomis, nei klaidų taisymais ar veikimo sutrikimais – už viską atsako tiekėjas.
Elektroninės parduotuvės nuoma dar naudinga ir todėl, kad gaunate universalų ir išbaigtą sprendimą, kurį galite modifikuoti pagal savo poreikius. Tai reiškia, kad nebereikės sukti galvos dėl paštomatų adresų ar mokėjimo būdų. Tačiau svarbiausia yra tai, kad internetinė prekyba su nuomojama parduotuve tikrai greičiau įsibėgės dėl integruoto SEO. Tokie sprendimai atskirai kainuoja brangiai ir reikalauja daugybės laiko bei pastangų.
Modernus internetinės prekybos modelis
Šiandien rinkoje vis labiau populiarėja vadinamasis dropshipingas. Tai internetinė prekyba, kai pardavėjas neturi savo sandėlio ir veikia tarsi tarpininkas tarp pirkėjo ir gamintojo ar savo tiekėjo. Taigi, pirkėjas nuperka prekę iš pardavėjo, tačiau ją išsiunčia pastarojo tiekėjas.
Kodėl toks modelis leidžia greičiau pradėti veiklą ir greičiau užsidirbti? Nes jums nereikia kaupti prekių savo sandėlyje, nuomoti patalpų, rūpintis pakavimo medžiagomis ir kitomis smulkmenomis. O svarbiausia yra tai, kad prekių pirkimas į sandėlį reikalauja didelių investicijų, nors niekada nežinia, kurios prekės ir kada bus parduotos ir atneš pelno. Taigi, pasinaudojus dropshipingu galima gerokai sumažinti ne tik savo veiklos kaštus ir reikalingas investicijas, bet ir savo verslo riziką.
Analitiniai įrankiai
Verslo pradžioje apie analitinius įrankius daugelis pamiršta, tačiau internetinė prekyba yra neatsiejama nuo elgesio sekimo ir patobulinimų. Kai prekiaujate internetu, jums nereikia klausti klientų, kas buvo negerai – viską pamatysite, jei panagrinėsite statistiką. Taigi, tam tikrai verta skirti laiko.
Jei elektroninę parduotuvę nuomosite, galėsite patogiai naudotis analitiniais įrankiais, kurie aiškia ir suprantamai pateiks duomenis kelių mygtukų paspaudimu. Kuriant nuosavą elektroninę parduotuvę už gerus analitinius įrankius gali tekti susimokėti papildomai, tačiau investuoti į tai būtina. Tik žinodami iš kur ir kada ateina klientai, galėsite imtis tinkamų veiksmų, kad padidintumėte lankytojų srautą. Be to, statistinių duomenų analizė leis tikslingiau planuoti marketinginius veiksmus, rengti akcijas ar specialius pasiūlymas. Visa tai leis daug greičiau įsibėgėti jūsų verslui internete.