10 patarimų, kad Jūsų žemės ūkio technika tarnautų ne tik kokybiškai, bet ir saugiai

Nesvarbu, ar esate žemės ūkio technikos ekspertas, ar ne, prieš įsigydami naują sėjamąją ar traktorių, norime priminti apie saugos priemones, kurių reikia imtis dirbant su žemės ūkio technika. Ne paslaptis, kad netinkamai eksploatuojami traktoriai, kombainas, net geriausi diskiniai skutikai ir kitos žemės ūkio mašinos yra viena iš pagrindinių mirtinų sužalojimų priežasčių.

Kiekvieną kartą, kai esate ūkyje, prisiminkite itin paprastą, tačiau esminę taisyklę: labai svarbus operatoriaus budrumas

Nors traktoriai, įvairi funkcinė įranga yra svarbi ūkio saugos dalis, dauguma nelaimingų atsitikimų iš tikrųjų įvyksta dėl išsiblaškiusių, pervargusių ar nepasiruošusių operatorių.

10 patarimų, kad žemės ūkio technika naudotumėtės saugiai:

Turėkite omenyje šiuos patarimus, kad išvengtumėte nelaimingų atsitikimų, kai naudojate žemės ūkio technika (kombainas, taip pat ir traktorius ar Jūsų nauji diskiniai skutikai bei kita įranga) Jūsų ūkyje būtų naudojama maksimaliai saugiai:

  1. Perskaitykite vadovą ir laikykitės jo. Visada atidžiai perskaitykite kiekvienos įrangos vadovą. Pavyzdžiui, naujasis traktorius gali veikti kitaip nei senasis. Tada laikykitės instrukcijų ir taisyklių

  2. Laikykitės Lietuvoje galiojančių saugumo įstatymų. Šie įstatymai yra skirti apsaugoti jus ir aplinkinius piliečius, todėl geriausia neatsilikti nuo pakeitimų, kad išvengtumėte baudų.

  3. Skaityti toliau: 10 patarimų, kad Jūsų žemės ūkio technika tarnautų ne tik kokybiškai, bet ir saugiai

Automobilių nuoma Vilniuje – viskas paprasčiau, negu gali atrodyti

Šiomis dienomis be automobilio kažkur keliauti būtų pakankamai sudėtinga. Nors yra alternatyvų, tačiau jos tikrai ne tokios patogios ir gali pareikalauti žymiai daugiau laiko. O kartais net ir finansiškai nuosava transporto priemonė yra ekonomiškesnis pasirinkimas. Net nevertinant visų kitų privalumų. Todėl nuomos paslauga paskutiniu metu tapo ypatingai populiari. Ji suteikia galimybę praktiškai kiekvienam keliauti patogiai, greitai ir be jokių įsipareigojimų. Todėl nereikia galvoti apie jokius su automobilio eksploatacija susijusius rūpesčius. Taip pat nereikia ir jokių pradinių investicijų, kurios būtų tikrai nemažos norint įsigyti nuosavą transporto priemonę. Kurios galbūt iš tikrųjų netgi nereikia. Ypač, jeigu ji reikalinga tik pakankamai neilgam laikui. Nors ir ilgalaikė nuoma paskutiniu metu tampa vis populiaresnė. Kadangi bet kuriuo atveju transporto priemonę galima gauti jau tą pačią dieną ir be jokių papildomų rūpesčių pradėti savo kelionę. Lygiai taip pat laisvai pasirenkamas ir jos nuomos terminas.

Kaip atrasti geriausią variantą?

Pasirinkti tikrai bus iš ko. Ir pakanka vien tik pasidomėti automobilių nuoma Vilniuje, jog suprastumėte, kad yra ne viena šioje srityje besispecializuojanti įmonė. Taip pat savo transporto priemones gali nuomoti ir paprasti žmonės. Todėl net ir ieškant kažkokio specifinio ar išskirtinio varianto neturėtų kilti problemų. O visus juos atrasti paprasčiausia bus internete. Kur paieškos sistemoje per kelias sekundes galima matyti visus su nuoma susijusius variantus. Ir tuomet belieka tik pasirinkti tinkamiausią. Aišku, kiekvienu atveju šis pasirinkimas gali kažkiek skirtis, kadangi jis yra individualus. Nes vieniems svarbiausia bus finansinis aspektas, tuo tarpu kiti gali ieškoti itin erdvaus ar didesniu pravažumu pasižyminčio automobilio. Bet kuriuo atveju svarbiausia būtų atkreipti dėmesį į visas nuomos sąlygas. Kas tikrai padės apsisprendžiant.

Skaityti toliau: Automobilių nuoma Vilniuje – viskas paprasčiau, negu gali atrodyti

Naujausi vokiški „Fendt“ traktoriai

Vokiškos žemės ūkio technikos prekės ženklas „Fendt“ pasižymi gera kokybe ir prekių įvairove. Parduodami produktai – traktoriai, kombainai, žaliojo pašaro ruošimo technika. „Fendt“ traktoriai išsiskiria tokiomis savybėmis kaip komfortabilumas, naujausios technologijos, aukštas techninės pažangos lygis. Jie gaminami Vokietijoje, o technikos dizainas kuriamas bendradarbiaujant su garsia korporacija „Porsche Design Studio“.

Straipsnyje aptarsime „Fendt 1000 Vario“ serijos traktorius.

Manevringi traktoriai dirbti laukuose ir važiuoti kelyje

„Fendt 1000 Vario“ serijos technika pasižymi dideliu manevringumu. Jų pagrindinės savybės, tai didelės padangos, padangų slėgio kontrolės sistema, kintama keturių ratų pavara. Dėl šių savybių traktoriai puikiai sukimba su bet kokia danga, tiek laukuose, tiek kelyje, o didelė jų galia leidžia dirbti efektyviai. „Fendt 1000 Vario“ turi keletą versijų. Didžiausia galia pasižymi „1050 Vario“ traktoriai – 517 AG arba 380 kW. „1038 Vario“ technika turi 396 AG arba 291 galios variklį.

Šios serijos traktoriai yra ne tik galingi, bet ir taupūs, sunaudojantys ypač mažai dyzelino. Atlikus nepriklausomą tyrimą paaiškėjo, kad „Fendt 1042 Vario“ suvartoja 235 g/kWh kuro.

Skaityti toliau: Naujausi vokiški „Fendt“ traktoriai