Kaip išsirinkti vestuvių vedėją?

Vestuvių pokylis ir vestuviu vedejai yra labai aktuali tema visiems planuojantiems vestuves. Svarbiausi klausimai yra du: ar reikalingas vestuvių vedėjas ir kaip jį pasirinkti. Šie klausimai neduoda ramybės, todėl reikia gerai pagalvoti, ar jums tikrai reikalingas žmogus vedantis vestuves ir jei reikalingas, tai kaip išsirinkti, kad netektų nusivilti savo pasirinkimu.

Pirmiausia turite pagalvoti ar jums reikia, kad vestuves vestų vedėjas, ar turite kitų pasirinkimų? Vestuvių vedėjas gerai tuo, kad visą vestuvių pokylio eigą, o jei susitariama ir ceremoniją, veda ir koordinuoja vedėjas. Jums nereikia prašyti pas artimuosius, kad atliktų šiuos darbus. Visi svečiai ir jūs patys galite mėgautis savo švente, kai už jus viską apgalvoja vedėjas. Visi užsiėmimai, supažindinimai, muzika, šokiai ir visa kita – vedėjo darbas. Viskas suorganizuojama ir šventės metu koordinuojama. Tai didžiausi privalumai.

Vestuvių organizavimasJeigu nusprendėte, kad jums tikrai reikalingas vestuvių vedėjas, tai iškyla klausimas dėl teisingo pasirinkimo. Vedėjų šiuo metu labai daug, todėl rinktis yra iš ko. Svarbiausia užduotimi tampa tinkamo vedėjo paieška. Pirmiausia reikia sudaryti vestuvių biudžetą ir nusistatyti sumą, kurią galite mokėti vedėjui. Kainos svyruoja nuo mažiausių iki didžiausių, todėl tik žinant biudžetą, galima rinktis iš tam tikros kainų kategorijos. Nedaug patirties turintis vedėjas gali vestuves pravesti ir už simbolinę kainą tam, kad įgautų patirties, o gerai žinomas visoje Lietuvoje vestuvių vedėjas gali užsiprašyti įspūdingos sumos pinigų. Jei neturima daug pinigų, geriausia būtų tiesiog rinktis geriausią kainos ir kokybės santykį siūlantį vedėją. Pagalvokite ar norite vestuvių vedėjo, kuris turi labai mažą patirtį, ar verčiau rinktumėtės tą, kuris vedė jau ne vienas vestuves? Žinoma, kaina svarbi, tačiau vestuvės yra tokia ypatinga šventė, kad vestuviu vedejai turi būti pasirenkami labai atidžiai.

Skaityti toliau: Kaip išsirinkti vestuvių vedėją?

Naujos ar senos statybos butas?

Pastaruosius penkerius metus pastebima džiuginanti tendencija – įsigyjama vis daugiau naujos statybos butų. Ieškant savo svajonių būsto pirkėjai turi didelį pasirinkimą, o pats populiariausias yra naujos statybos būstas Vilniuje. Taip yra dėl to, kad šalies sostinėje nori gyventi vis daugiau žmonių, juk čia neribotos galimybės siekti karjeros, puikios sąlygos auginti vaikus ir turiningai praleisti laisvalaikį. Tačiau parduodama labai daug ne tik naujos statybos butų, bet ir senos statybos. Juk naujai statybai vietos lieka vis mažiau, todėl norėdami gyventi arčiau patogių vietų darbui ir gyvenimui, pirkėjai ieško bet kokių alternatyvų. Ką rinktis: naujos ar senos statybos butą?

NT prie upėsŠis klausimas nėra toks paprastas kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Juk dažnai atsakoma, kad reikia pirkti tą butą, kuris pigesnis. Taip argumentuojama tik tuo, kad jūs sutaupysite pinigų. Norint gyventi patogiai ir vėliau nesigailėti savo pasirinkimo, reikia gerai viską įvertinti. Senos statybos butas turi privalumų. Vienas iš jų – gera kaina. Sena statyba pigesnė. Taip pat galima kaip privalumą paminėti ir tai, kad tokių butų pasiūla yra didesnė, nei naujos statybos, todėl pirkėjai turi galimybę rinktis iš didesnio skaičiaus pasiūlymų. Dažnai renkantis senos statybos butą ir paprašius kitų patarimų, galime išgirsti, kad senos statybos butas patikimesnis, nes pastatytas labai senai, stovi tvirtai ir nieko jam nenutiko per kelis ar daugiau dešimtmečių. Vis dėl to, čia galima rasti ir trūkumų. Senos statybos namai statyti tais laikais, kai nebuvo tokio gero išmanymo apie statybas. Dažnai sena statyba asocijuojasi su blogu apšiltinimu, o tai reiškia didesnes sąskaitas už šildymą. Taip pat tai reiškia, kad daugumoje butų bus centralizuotas šildymas, todėl jūs patys negalėsite reguliuoti šilumos, o sąskaitos šildymo sezono metu ateina labai didelės. Tai didžiausi senos statybos trūkumai. Dar viena mažesnę galima paminėti, kuri susijus su remontu. Dažnai senos statybos bute yra reikalingas kapitalinis remontas. Remonto paslaugos šiuo metu labai brangiai kainuoja. Šią kainą turite pridėti prie perkamo buto kainos ir tada suprasite ar tikrai jis toks pigus.

Skaityti toliau: Naujos ar senos statybos butas?