Parkavimas Vilniaus oro uoste – kuo arčiau, tuo brangiau

Kiek kainuoja parkavimas Vilniaus oro uoste? Atlikome nepriklausomą kainų tyrimą ir norime pasidalinti savo įžvalgomis šiame straipsnyje. Kam viso to reikia? Priežastis labai paprasta. Nemažai keliautojų klausia, ar jiems apsimoka samdyti pavežėjus ar taksi, ar važiuoti iki oro uosto savo automobiliu ir jį ten palikti? Štai kokias išvadas aptikome.

Jei esi iš kito miesto – parkavimas Vilniaus oro uoste apsimoka!

Sakykime, esate iš Utenos, Kauno, Alytaus ar Panevėžio. Iki Vilniaus reikia važiuoti 100-150 kilometrų. Kuras į vieną pusę – apie 10 litrų, o tai yra beveik 20 eurų. Atgal – vėl tiek pat. Vien atvažiuoti automobiliu į Vilnių yra pakankamai brangu, bet tik tuo atveju, jei vykstate vienas. Jei važiuoja 4 asmenų šeima, tai pigiausias variantas. Vilniaus oro uoste parkavimas kainuoja priklausomai nuo dienų skaičiaus, kurias praleisite kelionėje.

Parkavimo kainų matematika

Parkavimas Vilniaus oro uoste yra gana komplikuotas reikalas. Viskas priklauso nuo parkavimo aikštelių, kurių čia yra bent kelios. Kuo parkavimo aikštelė arčiau laukimo salės, tuo kaina už parą joje yra aukštesnė. Jei parkavimo aikštelė nuo oro uosto nutolusi per 500 metrų, iki jos reikia keletą minučių paėjėti, kaina bus mažesnė. Jei parkavimo aikštelė patogioje vietoje šalia laukiamojo arba keleivių išvykimo salės, kaina didėja.

Kaina priklauso ir nuo dienų skaičiaus, kiek laiko automobilis liks aikštelėje. Jei automobilis ten vos 3-4 dienas, kaina už parą bus aukštesnė, nei sumokėtumėte automobilį palikę 2-3 savaites. Paskaičiavome vidurkius. 7-14 dienų paliktas automobilis atsieis 6-7 eurus parai aikštelėse, kurios nutolusios nedideliu atstumu iki 250 metrų. Tolimesnėse aikštelėse kainos yra mažesnės. Jei paliekate automobilį mėnesiui ir ilgiau, galima gauti stovėjimo vietas už 3-4 eurus.

Parkavimo kompanijos teikia įvairius paslaugų paketus, todėl reikia atkreipti dėmesį ir į smulkmenas, kurios paprastai kainuoja papildomai. Vienos stovėjimo aikštelės yra saugomos stipriau, kitos – paprasčiau. Vienose budi apsaugos darbuotojas, kitur pakanka budrios saugos kameros.

Taip pat kainos keičiasi, jei stovėjimą rezervuojate internetu ir jei atvažiuojate nerezervavę. Internetu rezervuotos stovėjimo vietos yra pigesnės, be to taikomos dar įvairios akcijos. Kadangi parkavimo paslaugų teikėjas Vilniaus oro uoste ir aplink jį yra ne vienas, visada galima pasilyginti kainas ir išsirinkti geriausią variantą.

Ar įmanoma parkuoti automobilį nemokamai?

Aplink Vilniaus oro uostą yra ne vienas komercinis objektas, tačiau per daugybę metų verslas ėmėsi tam tikrų priemonių, kad nebūtų nemokamų statymo vietų. Automobilį parkuotis nemokamai nėra galimybės net ir atokesnėse vietose. Šalia oro uosto įsikūrę prekybos centrai Nordika, IKEA, Decathlon kontroliuoja savo stovėjimo aikšteles, kaip ir toliau Dariaus ir Girėno gatvėje esantys verslai. Gatvėje automobilio pastatyti irgi negalima. Be to vairuotojai suprato, kad taip ne itin saugu. Jau geriau keletą eurų sumokėti, bet tikrai būti ramiam, kad automobilis bus gerai saugomas, stebimas kameromis ir prižiūrimas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *