Trimerio pjovimo valas, velenas, galingumas – į ką dar atkreipti dėmesį prieš perkant trimerį?

Jeigu turite nuosavą sklypą, tikriausiai jau žinote, kad jums reikia nuolat rūpintis vejos pjovimu, net, jeigu ten ir negyvenate. Tankiai apaugusi žolė ne tik gadina sklypo vaizdą, yra tikra erkių landynė, bet gali ir užtraukti jums baudą. Gyventojai, kurie nori tinkamai rūpintis savo veja, dažnai turi nusipirkę ne tik žoliapjovę, bet ir trimerį, kuriuo galima pjauti net ir gana gausiai apaugusius žemės plotus, kur vejapjovė yra bejėgė. Be to su ja galima pjauti tik žolę, tačiau trimerio vis tiek reikės, norint prieiti prie, pavyzdžiui, namo, sūpynių, pavėsinės ir kitų kraštų.

Tam, kad galėtumėte išsirinkti kokybišką trimerį, verta žinoti daugelį dalykų, pasitikėti garsiais prekiniais ženklais ir visada įsigyti tik kokybiškus trimerio priedus. Pasinaudokite šiais naudingais patarimais:

  • Trimeriai gali turėti tiek tiesų, tiek ir lenktą veleną. Trimeris su lenktu velenu labai gerai pjauna žolę aplink veją ir gėlynus. Tiesaus veleno trimeriai geriau susidoroja su aukštomis žolėmis. Su jais lengviau pasieksite apipjauti gyvatvores ir krūmus. Trumpai tariant, sudėtingesniems pjovimo darbams, geriau rinktis trimerį, kuris turi tiesų veleną.

  • Nepagailėkite ir investuokite į papildomas trimerio dalis, kurias reikės kartas nuo karto keisti. Viena jų – tai trimerio pjovimo valas. Liaudyje jis labai dažnai vis dar pavadinamas tiesiog „žilka“. Tai nedidelė gija, kuri montuojama į trimerio galvutę, kurios dėka galėsite greitai ir be vargo nupjauti žolynus. Trimerio pjovimo valas – pati svarbiausia šio prietaiso dalis. Trimerio pjovimo valas parduodamas įvairaus storio, pagal jūsų turimos žolės būklę. Itin sunkiems atvejams, rekomenduojama rinktis storesnį – 3 milimetrų valą.

  • Jeigu siekiate maksimalaus universalumo, apsvarstykite, galbūt verta įsigyti daugiafunkcinį trimerį. Šiuo metu galima nusipirkti tokius prietaisus su nuimamu kotu. Be to galėsite keisti ir turėti net ir keletą priedų su vienu įrenginiu (pavyzdžiui, gyvatvorių pjautuvas, lapų pūstuvas ir kiti). Tik atkreipkite dėmesį, jog tie „2in1“ ar „3in1“ prietaisai niekada neturės tokios pat kokybės, kaip turint juos visus atskirai. Jeigu vejos turite labai daug ir tenka dažnai darbuotis, verčiau jau įsigyti vieną brangesnį, bet tikrai kokybišką įrenginį.

  • Gerai pagalvokite ar pirksite benzininį ar akumuliatorinį trimerį. Šiuolaikiniai akumuliatoriniai trimeriai yra tikrai galingi, tylūs ir beveik neturi vibracijos, kas labai palengvina sodo darbus. Akumuliatoriaus įkrovimas trunka iki 50 minučių. Tačiau jie netiks, jeigu vejos plotas labai didelis, nes kai kuriais atvejais baterija gali neatlaikyti vieno pjovimo ciklo. Nebent turėsite kelias baterijas.

  • Prieš pirkdami trimerį, atkreipkite dėmesį į jo galingumą. Mažos galios trimeriai dirba ne itin efektyviai ir dažnai per greitai nutraukia valus.

  • Pasibandykite trimerį, prieš pirkdami ir įsitikinkite, kad jums tinka jo svoris bei rankena. Trimeris neturi būti jums per sunkus ir kenkti nugarai, o rankena turi būti kuo patogesnė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *