Skirtingos automobilių rūšys

Priklausomai nuo to, kokią mašiną turite, atitinkamai bus tinkamos ir skirtingos automobiliu dalys. O kokių auto rūšių būna? Jas galime pamatyti gatvėje, bet ne visada mintyse suskirstysime. Aiškiau darosi apsilankius auto dalių parduotuvėje, kur tas skirstymas išryškėja pagal skirtingų auto dalių pobūdį.

Pagal kurą

Pagrindiniai skirtumai, kur skirsis automobiliu dalys, siekiant sutvarkyti kuro sistemą, bus tuomet, kai skirsis automobilio kuro rūšis. Kol kas mums įprastos trys rūšys: dujos, benzinas, dyzelinas. Tačiau „Tesla“ ir kitų auto kūrėjų dėka atsiranda ir ketvirtoji kuro rūšis – elektra. Manoma, kad per kažkokį metų skaičių bus pereinama tik prie elektromobilių, ir tai mums leis važinėti dar pigiau. Dabar pigiausia kuro rūšis Lietuvoje yra gamtinės dujos, tačiau taip pat yra ir daug kalbų apie tai, kad labai pinga nafta, tad pinga ir jos produktai: benzinas, dyzelinas.

Pagal kitus parametrus

Surenkami automobiliaiTaip pat automobiliai gali būti skirstomi pagal kėbulo tipą, taip pat pagal savo paskirtį. Transportiniai automobiliai gali būti, tarkime, keleiviniai. Šie pagal savo dydį ir kėbulą bus lengvieji arba autobusai, dėl to ten tilps vienoks ar kitoks keleivių skaičius. Mažiausias automobilis labai tiks Senamiesčio gyventojams, ypač tokių mažų ir siaurų Senamiesčių kaip Italijos miestuose. Tai galėtų būti ir „Mini Cooper“ automobiliai, ir kiti, kur telpa vos du žmonės – vairuotojas ir keleivis. Taip pat gali būti ir didesni keleiviniai automobiliai, didžiausi bus džipai, taip pat „universalo“ tipo kėbulu, kada dar bus ir didžiulė bagažinė. Keleiviams skirti mikro autobusai jau sutalpins daugiau žmonių, o patys didžiausi automobiliai – autobusai bus dideli nelyg kruiziniai laivai (na gerai, mažesni). Jie bus dviaukščiai, tokių daugiausiai galima ieškoti Anglijoje. Talpūs, erdvūs keleiviniai autobusai turės bagažo skyrius, tualetus, kavos aparatus ir daug vietų atsisėdimui.

Dar galima skirstyti automobilius į krovininius. Iš kurių mūsų auto magistralėse tarptautinius reisus nuolat atlieka sunkvežimiai, vilkikai (vadinamosios fūros), cisternos ir šaldytuvai. Specialieji automobiliai turi savo kitokias funkcijas. Tiek minėtieji automobiliai, tiek specialieji paprastai pareikalauja ir specialių vairuotojo teisių, norint vairuoti tokias mašinas. Specialiu automobiliu važiuoja, pavyzdžiui, gaisrininkai, lenktynininkai, sportininkai, cirko artistai, sanitarai ir pan. Kai kurie automobiliai skirti statyboms, ten itin daug įvairių mašinų rūšių. Tam, kad vairuotum kraną, turi turėti ne tik teises, bet ir krano operatoriaus pažymėjimą, įgautą profesinėje mokykloje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *