Kaip prižiūrėti plyteles namuose

Vonios plytelėsJeigu jau pasirinkote namus dekoruoti dailiomis keramikinėmis, klinkerio ar mozaikinėmis plytelėmis, turbūt domina ir plytelių priežiūra. Juk nesinorėtų, kad ši brangi ir graži apdaila būtų puikios formos trumpai. Norisi, kad plytelės ilgai atrodytų gerai, ir tai leistų joms išlikti aukščiausios kokybės.

Apsaugoti nuo smūgių

Didžiausias plytelių priešas yra įvairūs smūgiai su sunkiais ar aštriais daiktais. Tad pirmoji plytelių priežiūra būtų saugojimas nuo smūgių. Dėl to geriau plyteles kloti ir klijuoti ten, kur maža tikimybė, kad dažnai kris kažkokie sunkūs daiktai. Dėl to pramonines, tarnybines patalpas nėra labai praktiška dekoruoti plytelėmis. Tarkime, sandėlio, kuriame nuolat mėtomos sunkios prekės. Plytelėmis reikėtų dekoruoti erdves, kur nekrenta sunkūs daiktai. Ir jums reikėtų atsargiau mėtyti kamuolius ar šokinėti plytelėmis dengtoje erdvėje.

Apsaugoti nuo braižymo

Kita apsauga, norint užtikrinti plytelių priežiūrą, yra jos apsaugojimas nuo braižymo. Jeigu ant plytelių dedate baldus, turite rūpintis pagrindu taip pat, lyg čia būtų kokios parketlentės ar kita lengvai subraižoma medžiaga. Paprastai tam, kad baldai nebraižytų paviršių, jie ant savo kojelių turi specialius užklijuojamus lipdukus. Tie lipdukai suminkština trintį ir dėl to baldai stovi pirmiau ant minkštų pagalvėlių, taigi, nebraižo nei plytelių, nei kitų paviršių, ant kurių yra pastatyti. Tuos lipdukus galima įsigyti baldų salonuose, taip pat visose namų apyvokos parduotuvėse.

Hermetinti angas

Jeigu norite, kad plytelės gerai laikytųsi, reikia žiūrėti, kad iš vidinės pusės nepatektų drėgmės ar oro. Todėl aplink plyteles reikia hermetinti plyšius. Jų gali atsirasti ten, kur baigiasi visa plytelių eilė. Tai ypač būdinga dušo ir vonios aplinkai. Ten ir didesni pavojai dėl drėgmės. Taip pat ir lauke plytelėmis dekoruotose vietose. Tad naudokite hermetikus ir sandarinkite angas. Pačios plytelės yra atsparios vandeniui, tad jis joms nepakenks iš išorinės pusės, nebent pateks po apačia ir sugadins klijus.

Plauti, valyti

Dažniausiai plyteles patariama valyti ir plauti su įprastomis švelniomis buities cheminėmis prekėmis. Geriau nenaudoti aštrių šveistukų ar miltelių, kad nesubraižytumėte paviršiaus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *