Šilumos siurbliai oras-vanduo: elektros sąnaudos

Augant elektros kainai, šildymas elektra tampa ne ekonomišku sprendimu. Vis dėlto kai kurių namų savininkams tai atrodo vieninteliu galimu sprendimu, nesukant galvos dėl šildymo sistemos priežiūros, kurios reikalauja kieto kuro katilai. Kartais klaidingai elektriniam šildymui yra priskiriami ir šilumos siurbliai oras-vanduo, nors iš tikrųjų tai visai kita sistema, kurios elektros sąnaudos neturėtų gąsdinti.

Kaip veikia šilumos siurbliai oras-vanduo?

Šių siurblių veikimo principas panašus į kondicionieriaus, tačiau jie paima šilumą iš aplinkos oro ir perduoda ją namų šildymo sistemai. Gali būti naudojama tiek šiuo metu itin populiari grindinė, tiek radiatorių šildymo sistema. Taip, elektros energija yra reikalinga šių siurblių veikimui, tačiau jos sąnaudos nėra didelės, nes šiluma nėra pagaminama – ji absorbuojama iš lauko.

Tai lemia, kad šilumos siurbliai oras-vanduo elektros sąnaudos prasme yra ekonomiškas sprendimas. Žinoma, galutinis suvartojamos energijos kiekis priklauso nuo siurblio galingumo ir lauko temperatūros, tačiau ir čia galima sutaupyti. Šilumos siurbliai oras-vanduo gali būti derinami su saulės energijos moduliais, tad jų eksploatavimas bus dar pigesnis.

Kas lemia šilumos siurblio oras-vanduo elektros sąnaudas?

Visiems, kurie svarsto apie šilumos siurblio oras-vanduo pirkimą, rūpi elektros sąnaudos – tai tiesioginės išlaidos šildymui, kurias reikės patirti. Taip pat ir internetinėje paieškoje frazės „šilumos siurbliai oras-vanduo elektros sąnaudos“ yra dažnai ieškoma, tačiau visi ekspertai sutiks, kad tikslaus atsakymo rasti neįmanoma. Tuoj paaiškinsime kodėl.

Visų pirma, skiriasi kiekvieno namo parametrai. Tai priklauso nuo apšiltinimo, varžos, sandarumo ir kitų parametrų. Elektros sąnaudoms taip pat įtakos turi šilumos siurblio efektyvumas. Taigi, kiekvienu atveju reikia skaičiuoti elektros sąnaudas ir rezultatas bus skirtingas. Tam gali būti taikomos specialios skaičiuoklės, tačiau jomis aklai tikėti negalima – juolab negalima pamiršti ir to, kad bėgant laikui namo sandarumas ir kiti parametrai, svarbūs šilumos išsaugojimui, keičiasi.

Bendru atveju dažnai kalbama ne apie elektros sąnaudas, o apie išlaidas šildymui. Daugelis keičia kieto kuro katilus į šilumos siurblius oras-vanduo, nes pastaruosius naudoti daug patogiau, o patiriamos sąnaudos yra apylygės.

Šilumos sistemos skaičiuoklės

Vertinant, kokią sistemą pasirinkti, galima pasinaudoti skaičiuoklėmis. Jų galite rasti internete, tačiau priminsime, kad jos yra preliminarios. Vis dėlto tai puikus būdas susidaryti įspūdį, kokios šilumos siurbliai oras-vanduo elektros sąnaudos galėtų būti priklausomai nuo namo kvadratūros, šiluminės varžos ir kt.

Vis dėlto skaičiuojant elektros sąnaudas reikėtų atsižvelgti ir į tai, kad pačių šilumos siurblių oras-vanduo įrengimo sąnaudos yra palyginti nedidelės. Be to, dažnai galima pasinaudoti ir valstybės teikiama parama. Tai padeda dar daugiau sutaupyti. O štai kieto kuro katilo įrengimas gali kainuoti daug brangiau, nors jos eksploatacinės sąnaudos tikriausiai nebus mažesnės. Rinkdamiesi šildymo sistemą, įvertinkite visus aspektus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *