Šilumos siurbliai oras-vanduo: elektros sąnaudos

Augant elektros kainai, šildymas elektra tampa ne ekonomišku sprendimu. Vis dėlto kai kurių namų savininkams tai atrodo vieninteliu galimu sprendimu, nesukant galvos dėl šildymo sistemos priežiūros, kurios reikalauja kieto kuro katilai. Kartais klaidingai elektriniam šildymui yra priskiriami ir šilumos siurbliai oras-vanduo, nors iš tikrųjų tai visai kita sistema, kurios elektros sąnaudos neturėtų gąsdinti.

Kaip veikia šilumos siurbliai oras-vanduo?

Šių siurblių veikimo principas panašus į kondicionieriaus, tačiau jie paima šilumą iš aplinkos oro ir perduoda ją namų šildymo sistemai. Gali būti naudojama tiek šiuo metu itin populiari grindinė, tiek radiatorių šildymo sistema. Taip, elektros energija yra reikalinga šių siurblių veikimui, tačiau jos sąnaudos nėra didelės, nes šiluma nėra pagaminama – ji absorbuojama iš lauko.

Tai lemia, kad šilumos siurbliai oras-vanduo elektros sąnaudos prasme yra ekonomiškas sprendimas. Žinoma, galutinis suvartojamos energijos kiekis priklauso nuo siurblio galingumo ir lauko temperatūros, tačiau ir čia galima sutaupyti. Šilumos siurbliai oras-vanduo gali būti derinami su saulės energijos moduliais, tad jų eksploatavimas bus dar pigesnis.

Kas lemia šilumos siurblio oras-vanduo elektros sąnaudas?

Skaityti toliau: Šilumos siurbliai oras-vanduo: elektros sąnaudos