10 patarimų, kad Jūsų žemės ūkio technika tarnautų ne tik kokybiškai, bet ir saugiai

Nesvarbu, ar esate žemės ūkio technikos ekspertas, ar ne, prieš įsigydami naują sėjamąją ar traktorių, norime priminti apie saugos priemones, kurių reikia imtis dirbant su žemės ūkio technika. Ne paslaptis, kad netinkamai eksploatuojami traktoriai, kombainas, net geriausi diskiniai skutikai ir kitos žemės ūkio mašinos yra viena iš pagrindinių mirtinų sužalojimų priežasčių.

Kiekvieną kartą, kai esate ūkyje, prisiminkite itin paprastą, tačiau esminę taisyklę: labai svarbus operatoriaus budrumas

Nors traktoriai, įvairi funkcinė įranga yra svarbi ūkio saugos dalis, dauguma nelaimingų atsitikimų iš tikrųjų įvyksta dėl išsiblaškiusių, pervargusių ar nepasiruošusių operatorių.

10 patarimų, kad žemės ūkio technika naudotumėtės saugiai:

Turėkite omenyje šiuos patarimus, kad išvengtumėte nelaimingų atsitikimų, kai naudojate žemės ūkio technika (kombainas, taip pat ir traktorius ar Jūsų nauji diskiniai skutikai bei kita įranga) Jūsų ūkyje būtų naudojama maksimaliai saugiai:

  1. Perskaitykite vadovą ir laikykitės jo. Visada atidžiai perskaitykite kiekvienos įrangos vadovą. Pavyzdžiui, naujasis traktorius gali veikti kitaip nei senasis. Tada laikykitės instrukcijų ir taisyklių

  2. Laikykitės Lietuvoje galiojančių saugumo įstatymų. Šie įstatymai yra skirti apsaugoti jus ir aplinkinius piliečius, todėl geriausia neatsilikti nuo pakeitimų, kad išvengtumėte baudų.

  3. Skaityti toliau: 10 patarimų, kad Jūsų žemės ūkio technika tarnautų ne tik kokybiškai, bet ir saugiai