10 patarimų, kad Jūsų žemės ūkio technika tarnautų ne tik kokybiškai, bet ir saugiai

Nesvarbu, ar esate žemės ūkio technikos ekspertas, ar ne, prieš įsigydami naują sėjamąją ar traktorių, norime priminti apie saugos priemones, kurių reikia imtis dirbant su žemės ūkio technika. Ne paslaptis, kad netinkamai eksploatuojami traktoriai, kombainas, net geriausi diskiniai skutikai ir kitos žemės ūkio mašinos yra viena iš pagrindinių mirtinų sužalojimų priežasčių.

Kiekvieną kartą, kai esate ūkyje, prisiminkite itin paprastą, tačiau esminę taisyklę: labai svarbus operatoriaus budrumas

Nors traktoriai, įvairi funkcinė įranga yra svarbi ūkio saugos dalis, dauguma nelaimingų atsitikimų iš tikrųjų įvyksta dėl išsiblaškiusių, pervargusių ar nepasiruošusių operatorių.

10 patarimų, kad žemės ūkio technika naudotumėtės saugiai:

Turėkite omenyje šiuos patarimus, kad išvengtumėte nelaimingų atsitikimų, kai naudojate žemės ūkio technika (kombainas, taip pat ir traktorius ar Jūsų nauji diskiniai skutikai bei kita įranga) Jūsų ūkyje būtų naudojama maksimaliai saugiai:

  1. Perskaitykite vadovą ir laikykitės jo. Visada atidžiai perskaitykite kiekvienos įrangos vadovą. Pavyzdžiui, naujasis traktorius gali veikti kitaip nei senasis. Tada laikykitės instrukcijų ir taisyklių

  2. Laikykitės Lietuvoje galiojančių saugumo įstatymų. Šie įstatymai yra skirti apsaugoti jus ir aplinkinius piliečius, todėl geriausia neatsilikti nuo pakeitimų, kad išvengtumėte baudų.

  3. Visada laikykite savo lėtai judančią emblemą švarią, matomą ir tinkamai pritvirtintą. Tai svarbus įstatymas. Laikydamiesi jo, galite išvengti susidūrimų iš galo transportuojant ir išgelbėti gyvybę. Saugumas keliuose yra labai svarbus.

  4. Apsirenkite tinkamai. Atsirišę batų raišteliai, slenkantys ilgi plaukai ir pasiklydę siūlai iš senų marškinių praeityje sukeldavo baisių sužalojimų dirbant su ūkio technika. Tinkamai apsirengus gali sumažėti tokių traumų rizika.

  5. Įsitikinkite, kad gerai pailsėjote, tik tada darbas su kombainu ar kitais mechanizmais yra saugus. Jausti nuovargį dirbant su žemės ūkio technika gali būti pavojinga. Būtinai darykite pertraukas nuo darbo, kai jums reikia poilsio.

  6. Venkite alkoholio. Net vienas gėrimas gali turėti įtakos jūsų gebėjimui valdyti mechanizmus. Saugokite alkoholį nuo nuotraukos, kol baigsite dieną.

  7. Išlaikyti sąmoningumą. Lik susikaupęs. Žinokite, ką darote ir kur einate.

  8. Atitinkamai sureguliuokite įrangą. Tai reiškia, kad eksploatuojant įrangą reikia laikyti visas apsaugas, skydus ir prieigos duris ir atlikti būtinus įrangos pakeitimus, kad jie atitiktų eksploatavimo sąlygas.

  9. Laikykite vaikus ir gyvūnus toliau nuo darbo zonų. Ūkiai smalsiems vaikams siūlo nuotykių pasaulį. Kad išvengtumėte pražūtingų nelaimingų atsitikimų, laikykite vaiko žaidimų erdvę atskirai nuo darbo zonos. Žinokite, kur yra jūsų vaikai, net kai pjaunate žolę. Neleisk, kad sekundės dalies nelaimingas atsitikimas paveiktų jūsų vaiką amžinai.

  10. Skaitykite apie sėjamųjų įrangos saugą. Nors operatoriai turėtų turėti omenyje panašias saugos priemones, kai naudoja sodinamąją įrangą, verta pasiskaityti apie specifiką. Ši įranga, pavyzdžiui, diskiniai skutikai reikalauja didelių žinių ir atsargumo, todėl su jais dirbdami būkite budrūs.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *