Apie grandininio pjūklo tepalus

Kalbant apie grandininius pjūklus, negalima nepaminėti ne tik jų naudojimosi privalumų, bet ir nuolatinės priežiūros svarbos. Vienas iš būdų tinkamai prižiūrėti pjūklą – tai reguliariai tepti įvairias jo dalis tepalais. Pavyzdžiui, tepalo švirkštas skirtas pjūklo strypo žvaigždutės arba sankabos būgnelio adatinio guolio tepimui.

Tepalo švirkštas paprastai parduodamas be tepalų, todėl juos reikia įsigyti papildomai. Tinkamas prekės pasirinkimas neapsiriboja tik prietaiso dalių tepimu. Grandininiai pjūklai apskritai veikia varomi ne tik benzinu ar kitu kuru, bet kartu į baką reikia ir nuolatos pilti specialius tepalus.

Labai svarbu turėti bent jau bendrą supratimą apie pasirenkamus tepalus ir pačio pjūklo naudojimosi ciklus, priešingu atveju, jis jums gali ilgai netarnauti. Tam, kad jūsų turimas prietaisas veiktų tinkamai, skirtingiems darbams atlikti yra naudojami dviejų skirtingų rūšių tepalai. Jeigu pjūklo variklis dvitaktis – jam reikės specialių, dvitakčiams varikliams skirtų, tepalų, sumaišytų su degalais.

Antroji pjūklo tepalų rūšis jau yra skirta prietaiso strypams ir grandinėms tepti. Tuomet būna reikalingas ir tepalo švirkštas. Šiems skirtingiems darbams atlikti reikia rinktis ir skirtingus tepalus ir tik tai užtikrins, kad jūsų grandininis pjūklas visados dirbs nepriekaištingai. Tepimo darbus jūs galite atlikti ir patys, nes įprastai tai nėra labai sudėtingi procesai.

Kokių įrankių jums reikės?

  • į dvi dalis padalinto bakelio;

  • grandininio pjūklo;

  • atsuktuvo su plokščia galvute;

  • galvučių ir raktų rinkinio;

  • dvitakčių variklių tepalų, skirti oru aušinamiems varikliams;

  • vidutinės klasės strypų ir grandinių tepalų;

  • kokybiško benzino

Pirmiausia reikės nuimti grandininio pjūklo strypo apsaugą: nustatykite kokio dydžio rakto jums reikės, kad atlaisvintumėte abi veržles, laikančias tą apsaugą. Vėliau kruopščiai išvalykite visą pjūklo vidų. Kai kuriuos nešvarumus galite nugramdyti ir su plokščiu atsuktuvu. Vėliau apsaugą pritvirtinkite atgal.

Vėliau į bakelį įpilkite ir sumaišykite tepalus ir kurą. Paskaitykite savo prietaiso naudojimosi instrukciją ir išsiaiškinkite, koks degalų ir tepalų santykis turėtų tikti konkrečiai jūsų pjūklui. Daugeliui naujesnių pjūklų yra parenkamas toks santykis: 50:1 arba 40:1, o senesniems rekomenduojamas 30:1 santykis. Į bakelį visada pirmiau pilkite tepalus ir tik po to benziną. Pasirinkus 40:1 santykį, jums reikės 0,15 litrų tepalų ir 5,85 litrų degalų.

Didelį dėmesį reikia skirti ir pjūklo grandinės tepimui. Tik tinkamai sutepta ši dalis užtikrins, kad pjūklas neperkais, o grandinė nepatirs jokios trinties. Bet pirma reikia patikrinti, ar tepimui jau tikrai atėjo laikas, galbūt grandinė vis dar tinkamai sutepta?

Užveskite grandininį pjūklą ir įsitikinkite, kad grandinė nejudėtų (įjunkite jos stabdį). Prieikite prie bet kokio medžio, padidinkite variklio apsukas ir laikykite pjūklą per kelis centimetrus nuo medžio kamieno. Jeigu ant jo pastebėsite užtiškusio tepalo – galite kol kas likti ramūs, jog sutepimo dar nereikia.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *