Naujos ar senos statybos butas?

Pastaruosius penkerius metus pastebima džiuginanti tendencija – įsigyjama vis daugiau naujos statybos butų. Ieškant savo svajonių būsto pirkėjai turi didelį pasirinkimą, o pats populiariausias yra naujos statybos būstas Vilniuje. Taip yra dėl to, kad šalies sostinėje nori gyventi vis daugiau žmonių, juk čia neribotos galimybės siekti karjeros, puikios sąlygos auginti vaikus ir turiningai praleisti laisvalaikį. Tačiau parduodama labai daug ne tik naujos statybos butų, bet ir senos statybos. Juk naujai statybai vietos lieka vis mažiau, todėl norėdami gyventi arčiau patogių vietų darbui ir gyvenimui, pirkėjai ieško bet kokių alternatyvų. Ką rinktis: naujos ar senos statybos butą?

NT prie upėsŠis klausimas nėra toks paprastas kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Juk dažnai atsakoma, kad reikia pirkti tą butą, kuris pigesnis. Taip argumentuojama tik tuo, kad jūs sutaupysite pinigų. Norint gyventi patogiai ir vėliau nesigailėti savo pasirinkimo, reikia gerai viską įvertinti. Senos statybos butas turi privalumų. Vienas iš jų – gera kaina. Sena statyba pigesnė. Taip pat galima kaip privalumą paminėti ir tai, kad tokių butų pasiūla yra didesnė, nei naujos statybos, todėl pirkėjai turi galimybę rinktis iš didesnio skaičiaus pasiūlymų. Dažnai renkantis senos statybos butą ir paprašius kitų patarimų, galime išgirsti, kad senos statybos butas patikimesnis, nes pastatytas labai senai, stovi tvirtai ir nieko jam nenutiko per kelis ar daugiau dešimtmečių. Vis dėl to, čia galima rasti ir trūkumų. Senos statybos namai statyti tais laikais, kai nebuvo tokio gero išmanymo apie statybas. Dažnai sena statyba asocijuojasi su blogu apšiltinimu, o tai reiškia didesnes sąskaitas už šildymą. Taip pat tai reiškia, kad daugumoje butų bus centralizuotas šildymas, todėl jūs patys negalėsite reguliuoti šilumos, o sąskaitos šildymo sezono metu ateina labai didelės. Tai didžiausi senos statybos trūkumai. Dar viena mažesnę galima paminėti, kuri susijus su remontu. Dažnai senos statybos bute yra reikalingas kapitalinis remontas. Remonto paslaugos šiuo metu labai brangiai kainuoja. Šią kainą turite pridėti prie perkamo buto kainos ir tada suprasite ar tikrai jis toks pigus.

Nauja statyba turi daugiau privalumų. Šiltas, ekonomiškas ir tvarkingas naujas butas daugeliui daug malonesnis pasirinkimo prasme, nei senas. Žinoma, didžiausias trūkumas – kaina. Ji didelė, tačiau patogus komfortiškas gyvenimas dažnai atperka visus sumokėtus pinigus. Juk nuo gyvenimo kokybės priklauso ir mūsų vidinė savijauta.

Viena mintis apie “Naujos ar senos statybos butas?”

  1. Manau naujos statybos butas turi žymiai daugiau privalumų, tačiau nereikėtų nuvertinti ir senesnės statybos namų. Svrabiausia atkreipti dėmesį į buto kokybę, įrengimus, parkavimosi galimybes, lokaciją, kaip butas, ar sienos pralaidžios šilumai, koks šildymo būdas parinktas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *