Kaip rasti darbą pagal skelbimą

Mūsų gyvenime skelbimai yra visur, ir mes to net nepastebime. Reklamos gauname tiek daug to nepageidaudami, kad nuolat siekiame nuo jos atsiriboti įvairiais būdais. Tačiau kartais visgi reklamos norisi, tiksliau – skelbimų. O ypač tada, kai ieškome darbo. Patogus būdas ieškoti darbo skelbimų yra eiti į skelbimų portalą ir ten skaityti, kas naujo ir gero. Kaip ieškoti, kaip rasti ir ką daryti suradus?

Pasirinkite vietovę

Pirmiausia prisiminkite, kad skelbimai yra klasifikuojami. Net ir laikraščiuose, kuriuos kadaise pirkdavote, būdavo tokia skiltis – klasifikuoti skelbimai. Taigi, jie taip pat yra rūšiuojami ir interneto portaluose, jums tik reikia protingai tuo pasinaudoti. Darbas turbūt jus domina konkrečioje vietoje, greičiausiai – mieste, kuriame gyvenate, arba kuriame norėtumėte gyventi. Tad dėl to ir būtų verta pagalvoti pirma, kokią vietą pažymėti.

Pasirinkite sritį

SkelbimaiTaip pat darbo skelbimai bus klasifikuojami ir pagal darbo sritį. Ir tai visiškai suprantama, kadangi jūs juk nenorite dirbti bet kokio darbo. O ir negalite. Tiesiog nueiti ir dirbti ir kasininku, ir krovėju, ir chirurgu, ir chemiku, ir choro giedotoju, ir programuotoju, ir filologu… Kiekvienam savo. Tad jums teks ieškoti skelbimų pagal savo sritį arba skirti daug metų naujiems mokslams ir tada darbo ieškoti toje naujoje srityje. Taip pat reikėtų galvoti apie tai, kad taikysite daug įvairų ir kitų parametrų.

Daugiau parametrų

Priklausomai nuo poreikių, galite rinktis ir išsamesnes paieškas. Gal jus domins tik skelbimai apie pusę darbo dienos, o gal apie lankstų grafiką. Gal iš karto norėsite, kad būtų nurodytas atlyginimas ir pageidausite, kad jis siektų iki tam tikros ribos. Tokie įvairūs reikalavimai leis jums lengviau ir greičiau surasti patrauklų skelbimą. Gal pirmiausia jūs rasite jų nedaug, tada eisite į kompromisą su savimi ir nuspręsite, kuriems parametrams teikiate prioritetą. Kas svarbiau: didesnė alga ar lanksčios darbo valandos, darbas pagal specialybę ar darbas ne savo mieste. Ir pan.

Pasižymėkite tinkamus skelbimus

Kai jau praeisite visus skelbimus, pasižymėkite tuos, kurie jums tikrai tinka. Siųskite bendrinius CV ir unikalius motyvacinius tiems, pas ką norėtumėte dirbti. CV gal ir vertėtų pasidaryti keletą skirtingų šablonų ir juos pritaikytus siųstus. Motyvaciniame reikėtų aiškiai ir konkrečiai iškart išdėstyti, kas svarbu. Tačiau nereikėtų niekada persistengti ir prirašyti apie save kažkur per daug, reikėtų galvoti apie variantus, kada į viską žiūrima paprasčiau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *