Statybų techninė priežiūra. Su kokiais iššūkiais tenka susidurti?

Statybų techninė priežiūra – labai svarbus procesas be kurio galimai net nepavyktų sklandžiai pasiekti savo užsibrėžtų statybos darbų tikslų. Projekto vadovai, kurie yra atsakingi už visos techninės dalies eigos kokybę, neretai susiduria su įvairiais iššūkiais.

Statybos projektų vadovai yra atsakingi už sklandų, saugų, grafiko neviršijantį biudžeto paskirstymą ir panaudojimą. Tuo pačiu dar ir sprendžia įvairias projekto valdymo problemas, pavyzdžiui, pasirūpina, kad kiekvienas, kuris dirba prie tam tikro statybos projekto, turėtų visas reikiamas darbo priemones laiku, kad statybos būtų užbaigtos tinkamai ir pagal susitarimą.

Kai kurie užsienyje atlikti tyrimai jau įrodė, kad virš 90 procentų projektų viršijo numatytą biudžetą, o 77 procentai – vėlavo laiku jį pabaigti. Žinoma, dabar, kai infliacija pasiekė savo didžiausią piką, planuoti finansines išlaidas tampa vis sunkiau. Kasdien brangsta ne tik įvairios statybinės medžiagos, bet net ir tas pats kuras. Labai svarbu įvertinti galimas rizikas ir nekartoti tų pačių klaidų.

Skirtingos suinteresuotos statybų šalys ( nekilnojamo turto savininkai, skolintojai, rangovai, tiekėjai ir pan.) turi skirtingus interesus, kas gali nulemti prastą statybos projekto baigtį. Statybų techninė priežiūra – tai paslauga, kur vadovai dirba tam, kad visas šias suinteresuotas šalis sujungtų į vieną sklandų procesą. Kitaip sakant, palaiko vidinę komunikaciją. Tiesa, dėl kai kurių nenumatytų aplinkybių, projektai vis tik gali vėluoti, pavyzdžiui, dėl ilgai trunkančio prasto oro vėluojama užbaigti statybinius darbus. Nors kaip ir niekas nekaltas. Tačiau čia ir svarbiausia įvertinti visas galimas rizikas, biudžeto pasikeitimus ir vėlavimo galimybes.

Skaityti toliau: Statybų techninė priežiūra. Su kokiais iššūkiais tenka susidurti?