Skolinimasis būstui įgauna pagreitį

Butai pigiauPastaruoju metu sostinėje butai gera kaina Naujamiesčio rajone traukia vis daugiau jaunų žmonių. Šį rajoną jie mato kaip perspektyvų, esantį pačiame centre, neapkrautą sovietinių daugiabučių kolonijomis, tiesiog puikiai tinkantį stilingam ir patogiam šių dienų žmogaus gyvenimui. Tačiau būstui susitaupyti dar iki jį perkant šių laikų vidutiniam vilniečiui ar jaunai šeimai yra kone neįmanoma, nes atlyginimai nėra tokie dideli. Taupyti gali atbuline tvarka, visą gyvenimą, tiesiog išmokant paskolą.

Daug žmonių skolinasi būstui

Ekonomistai išskiria, jog pastaruoju metu itin padaugėjo skolinimosi sandorių bankuose, iš kurių dauguma yra būtent būsto paskolos. Itin aktyviai būstui skolinasi vilniečiai, norintys greičiau apsigyventi savo namuose. Nenuostabu, juk rinka keičiasi, o sostinė tampa pačiu paklausiausiu rajonu, kuriame gyventi nori vis daugiau žmonių, čia atvyksta ir užsienio investuotojai, ir žmonės iš kitų Lietuvos vietų. Sostinė yra kultūros ir mokslo traukos centras, todėl čia gyvenantys žmonės visada jaučia, kaip tiesiog zuja civilizacija aplink.

Geros skolinimosi sąlygos

Taip pat dažną skolinimuisi nuosavam būstui įsigyti sąlygoja ir pastaruoju metu tikrai geros skolinimosi sąlygos. Yra suteikiamos palyginti nedidelės palūkanos ir žmonėms norisi imti paskolą dabar, kol palūkanos dar labai nepasikeitė. Pastebėtina, kad vis daugiau skolinasi brandesnio amžiaus sulaukę žmonės. Tiesa, ši tendencija yra galimai dėl to, kad jauni žmonės apskritai ima vėliau kurti šeimą, vėliau ima gyventi sėslų gyvenimą, prieš tai dar daugiau pailsi, keliauja po pasaulį, tampa laisvųjų profesijų atstovais ir pan.

Nekilnojamojo turto kainos auga

Tačiau yra ir kita tendencija, ne tokia maloni, ir verčianti tikrai paskubėti su savo sprendimais. Tai kainų augimas, kuris itin ryškus būtent sostinėje. Čia už tą pačią sumą prieš 5 metus galėjai nupirkti tiek, kiek dabar jau gali nupirkti jau tik trečdalį ar ketvirtadalį to paties būsto. Esant tokiam kainų augimui, atsiranda dar didesnis poreikis kuo greičiau pirkti savo būstą, kadangi nesinori laukti, kol kainos dar labiau užkils. Kai kas įžvelgia čia ir paralelių su 2007 – ųjų kainų krize, kada irgi būsto kainos buvo be galo pakilusios, o vėliau sprogus kainų burbului jos staiga subliuško, sumažėjo, ir už tą pačią sumą jau buvo galima nupirkti visiškai kitokį kapitalą, nekilnojamąjį turtą. Tad vieni mąsto taip, kad skuba pirkti, kol dar labiau nepabrango, kiti kaip tik šiuos planus atideda ateičiai ir planuoja palaukti, kol kainos sumažės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *