Nepamainomas pagalbininkas kombainas: kaip išsirinkti geriausią?

Kai žemės ūkiuose prasideda darbai, ūkininkai vienas po kito traukia savo turimą techniką. O kartais, prieš pradedant sezoną, norisi atsinaujinti. Dideliuose ūkiuose nepamainomas pagalbininkas yra kombainas. Tačiau kaip pasirinkti tinkamą ir ar visada verta pirkti tokią brangią techniką?

Kombainas dažnai painiojamas su traktoriumi, tačiau iš tiesų tai yra skirtinga žemės ūkio technika. Traktorius taip pat yra labai populiarus žemės ūkyje, tačiau jo panaudojimas yra kiek kitoks. Traktorius yra labai universalus ir lengvai pritaikomas įvairiems darbams. Visgi, dažniausiai vienu metu jis atlieka tik vieną darbą. Pavyzdžiui, jis važiuoja pro lauką ir purškia augalus, tačiau daugiau papildomų funkcijų jis atlikti negali. Bet kokį kitą darbą atlikti jam reikalinga pakeisti komplektaciją.

Tuo tarpu kombainai tuo ir išsiskiria, jog jie vienu metu gali atlikti daugiau nei vieną funkciją. Todėl dažniausiai kombainai naudojami dideliuose ūkiuose, kur dirbami didžiuliai laukai ir čia labai svarbu viską atlikti greitai bei laiku. Lietuvoje plačiausiai naudojami javų ir bulvių kombainai.

Kaip pasirinkti?

Tam, kad kombainai atliktų savo darbą tinkamai, labai svarbu pasirinkti geriausiai pritaikytą techniką. Kombainų pasiūla Lietuvoje yra gana plati. Todėl pirmiausia reikėtų pagalvoti apie gamintoją. Rinkdamiesi patikimą gamintoją, galite būti tikri, kad kombainas bus patikimas, ilgai tarnaus ir turės visus Jums reikalingus funkcionalumus.

Taip pat labai svarbu pasirinkti tinkamą kombaino tipą. Pavyzdžiui, Lietuvoje labai populiarūs lygumų kombainai. Tačiau reikia žinoti, kad jie nėra tinkami dirbti nelygiame lauke. Pavyzdžiui, jeigu Jūsų dirbami laukai yra kalvoti arba juose yra šlaitas, dirbdami su lygumų kombainu nepasieksite tinkamų rezultatų. Skaičiuojama, kad tokiu atveju kombaino efektyvumas mažėja ketvirtadaliu.

Taip pat iš anksto apgalvokite, koks galingumas ir pravažumas Jums reikalingas. Tai priklauso nuo to, kokie darbai su juo bus atliekami. Gamintojai taip pat siūlo labai daug skirtingų kombainų modelių, tad išsirinkti tikrai turėsite iš ko. Pavyzdžiui, mūsų šalyje gana dažnai tenka dirbti lietingais orais, todėl tokiu atveju geriausiai rinktis kombainus, kurie pritaikyti dirbti su drėgnais javais.

Kada verta pirkti?

Kombainas, kaip ir bet kuri kita žemės ūkio technika, yra gana brangus pirkinys. Net naudoti kombainai gali kainuoti keliasdešimt tūkstančių eurų. Todėl verta pagalvoti, ar nuosavas kombainas Jums tikrai reikalingas. Pirmiausia todėl, kad jo išlaikymas yra labai brangus, o nenaudojamas kombainas greitai ims gesti, o tai taip pat nulems papildomus nuostolius. Skaičiuojama, kad ūkiuose, kuriuose yra mažiau nei 50 hektarų, kombaino pirkti tiesiog neapsimoka. Tokiu atveju daug lengviau bus nuomoti kombainą iš tokia technika prekiaujančių ar nuomojančių įmonių.

Taip pat reikėtų žinoti, kad kombainas turi būti nuolat naudojamas. Taip pat yra paskaičiuota, kad kombainas ūkyje turėtų dirbti bent 200 valandų sezono metu. Tik tuomet jis tinkamai atliks savo darbą ir nekils rizika gedimams. Jeigu manote, kad taip dažnai kombainu dirbti Jums nebus poreikio, pagalvokite, ar tikrai verta investuoti į naujos technikos pirkimą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *