Kas kiek uždirba

„Kaip ir kiekvieno mėnesio pabaigoje, buhalterinės apskaitos programa intensyviai skaičiuoja mūsų fabriko atlyginimus. Šiandien mes atvirai norime papasakoti, kiek kas uždirba“ – įsivaizduojamo fabriko vadas.

Darbininkai

Uždarbio apskaičiavimasŽinoma, kad buhalterinę apskaitą vykdo kompiuteris ir žmogus. Tikime, kad jie jokių pinigų neplauna ir tai, ką uždirba, tai gauna sąžiningu savo prakaitu. Nes prakaito vardan atlygio fabrike yra išliejama tikrai nemažai. Štai žmonės, kurie tik ateina čia dirbti, pradeda uždirbti nuo 300 eurų į rankas. Jie iš pradžių mėnesį dirba kaip bandomąjį, per kurį išsiaiškina, ar tas darbas jiems tinkamas. Mes per daug nesitikime, kad jie parodys patys kažkokius labai gerus rezultatus, tačiau norime, kad jie bent patys nuspręstų, ar nori tęsti čia darbą. Toliau po mėnesio jiems pakeliama alga iki 400 eurų, kas yra visai nebloga alga, tikrai ne minimali. Krūvis pas mus yra įvairiai vertinamas. Vieni pasakys, kad darbo mažai, kad dažnai linija stovi ir tiesiog tenka laukti, kol kažkas bus pataisyta. Kiti paantrins, kad tas stovėjimas iš tikro nieko gero. Kad stovėti yra sunkiau, nei dirbti, nes tada kartu sustoja ir laikas. Tačiau taip jau yra. Po pusės metų mes pasakome, ar norime, kad tas žmogus pas mus dirbtų. Tik labai retais atvejais tenka atleisti, nes paprastai jie išmoksta, o kam nesiseka, patys išeina ieškoti laimės kitur. Tada pradedame mokėti 600 eurų. Vėliau kas pusę metų atlyginimas toliau kyla.

Prižiūrėtojai

Taigi, toje pirmoje stadijoje, kol mūsų šviežiena dar tik mokosi, reikalingi prižiūrėtojai. Jiems visada mokamas stabilus 600 eurų atlyginimas ir šis nekyla. Jeigu nori, kad kiltų, turi persikvalifikuoti. Taip ir susideda mūsų gamybinio skyriaus atlyginimų buhalterinė apskaita. Tiesa, dar yra tie, kas deda produkciją sandėliuose, bet jie turi valandinį įkainį, todėl sunku dabar tiksliai pasakyti.

Prie kompiuterių

Visi galvoja, kad dirbti prie kompiuterio „švarų darbą“ yra pelningiau, kad tai kaip kokia privilegija. Bet iš tikro tai ne. Ir atlyginimas ten mažesnis. Be to, visi jaučia kažkokį ir diskomfortą. Mato, kaip tikrai apačioje kažkas dirba tai, dėl ko egzistuoja šis fabrikas – kuria tam tikrą produkciją. O prie kompiuterių skaičiavimai yra tarsi kažkokiems tinginiams, kurie nenori eiti su chalatu prie linijos. Bet juk visokių žmonių yra ir, kaip matome, tikrai visokių ir reikia. Buhalterė mums pritartų.

Viena mintis apie “Kas kiek uždirba”

  1. jeigu paprastas darbuotojas vykdo apskaitą ir turi skaičiuoti, tai bent jau mokymais ir priemonėmis įmonės vadovybė turi pasirūpinti. Tarkim, kad ir skaičiuotuvai, nors atrodo ai kas čia paprastas dalykas, galima bet kokį nupirkti. Bet kas nuolat skaičiuoja ir dirba su skaičiais, žino, kad tarp jų yra nemenkas skirtumas. Todėl kartais reikia nepabijoti truputį daugiau investuoti, į iš pirmo žvilgsnio paprastą dalyką. Mes kol kas likom labiausiai patenkinti šiais produktais: https://eurobiuras.lt/lt/153-skaiciuotuvai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *